Ako sa zbaliť do kúpeľov – toto si rozhodne nezabudnite

Čo si zbaliť do kúpeľov? Otázka, ktorá napadne pred liečebným pobytom asi každému. Predsa len, niekoľko týždňové liečenie je dlhá doba, zabudnúť niečo dôležité preto nechce nikto. Vymeňte stres z balenia za zábavu. Vďaka prehľadnému zoznamu, ktorý sme pre vás pripravili, sa zbalíte ľavou zadnou bez zbytočných stresov a je malá pravdepodobnosť, že niečo dôležité zabudnete.

Potrebné dokumenty

V prípade liečebného pobytu cez zdravotnú poisťovňu je dôležité doniesť všetky dokumenty, ktoré sa týkajú kúpeľnej liečby: 

  • predvolanie na kúpeľnú liečbu,
  • oznámenie o schválení kúpeľnej liečby od zdravotnej poisťovne,
  • potvrdenie praktického lekára o vašom aktuálnom zdravotnom stave (nie staršie ako 14 dní).
  • občiansky preukaz a preukaz poistenca.
Zbaliť sa na 28 dní len do jedného kufra je takmer nemožné

Ďalšie dôležité veci

Okrem dokumentov, týkajúcich sa kúpeľnej liečby, si nezabudnite do kufra prihodiť všetky lieky, ktoré užívate (dostatočné množstvo na celý pobyt), prípadné zdravotné pomôcky a celú zdravotnú dokumentáciu.

Oblečenie do kúpeľov

Oblečenie, ktoré si zbaliť do kúpeľov, predstavuje asi najväčšiu dilemu. V prvom rade nezabudnite, že sa balíte na dlhšiu dobu a počasie sa v priebehu týždňov môže aj výraznejšie zmeniť. A to najmä v prípade, ak do kúpeľov cestujete na prelome ročných období. Oblečenie voľte podľa ročného obdobia, v ktorom cestujete a prispôsobte ho na najteplejšie aj najchladnejšie možné počasie.

Uprednostnite oblečenie jednoduchých farieb, ktoré je ľahko kombinovateľné. Hŕbu oblečenia bude možno nutné v kufri jemne potlačiť, preto vyberajte skôr nekrčivé materiály.

Pri balení oblečenia nezabudnite aj na tepejšie kúsky

Určite by vám nemali chýbať plavky, oblečenie na voľný čas, ale taktiež štýlové kúsky, ktoré využijete na večerné zábavy a ďalšie spoločenské udalosti. Voľnočasové a “slušné” oblečenie by sa malo vo vašom kufri nachádzať v pomere 1:1. Aj príchod do reštaurácie na obed či večeru v legínach alebo teplákoch je považovaný za nevhodný. Za nevhodné je taktiež považované príliš vyzývavé oblečenie a oblečenie, ktoré vo veľkej miere odkrýva telo.

Užitočné maličkosti

Do kufra si určite nezabudnite prihodiť aj všetku kozmetiku, ktorú bežne používate a užitočné maličkosti ako sú nabíjačka na telefón, dáždnik, slnečné okuliare, prípadne kniha alebo iná srdcová voľnočasová aktivita. 

Niektorí návštevníci kúpeľov si so sebou nosia aj obľúbené sladkosti a iné jedlo, ale keďže na vás čaká plná penzia, nemusíte sa báť, že budete hladní.

Čo si zobrať do kúpeľov – kontrolný zoznam

Aby vám išlo balenie pekne od ruky, pripravili sme pre vás kontrolný zoznam, podľa ktorého sa zbalíte jednoducho a rýchlo. Prichystali sme hneď 2 verzie : pre ženu a pre muža. Zoznam si môžete vytlačiť a postupne si začiarkávať veci, ktoré ste už zbalili.

Balenie sa pred cestovaním patrí medzi jednu z najneobľúbenejších činnosti na svete. Vymeňte stres z balenia za radosť z nadchádzajúceho liečenia a pomôžte si pri balení naším kontrolným zoznamom potrebných vecí. Veríme, že vďaka nemu bude vaše balenie pohodlnejšie a nič podstatné doma nezabudnete.

Scroll to Top