Využite voľný čas v kúpeľoch na aktívny oddych

Kúpeľné parky a atraktívne prírodné prostredie ponúkajú množstvo možnosti na aktívne trávenie voľného času. Prechádzky kúpeľným parkom, nenáročná turistika, to je len časť z pestrej ponuky aktivít, ktoré kúpeľné prostredie ponúka.

Kúpeľné parky

Väčší alebo menší kúpeľný park nájdeme v každých kúpeľoch. Medzi kúpele s najkrajšími parkmi môžeme právom zaradiť Trenčianske Teplice a ich rozsiahly kúpeľný park prepojený s lesoparkom, park v Bardejovských Kúpeľoch spojený s Náučným chodníkom Sisi, či rozsiahly park naprieč kúpeľným ostrovom v Piešťanoch.

Všetky uvedené kúpeľné parky sú natoľko rozsiahle, že prejsť z jedného konca kúpeľov na druhý, vám príjemným tempom, zaberie aj viac ako hodinu.

V parku v Bardejovských Kúpeľoch čaká na návštevníkov aj lávka priateľstva

Rehabilitačné chodníky

Čoraz viac kúpeľov dopĺňa svoje kúpeľné parky tvz. rehabilitačnými chodníkmi. Ide o špeciálne chodníky, ktoré vám spríjemnia prechádzku rôznymi nenáročnými cvikmi. Výborným príkladom takéhoto chodníka je kyslíková dráha, ktorá sa nachádza v lese priamo nad Bardejovskými Kúpeľmi. Kyslíková dráha má dĺžku 1 km a celkovo 14 stanovíšť, ktoré ponúkajú návštevníkovi relaxačné a pohybové cvičenia.

Tešiť sa na atraktívne rehabilitačné chodníky môžu aj návštevníci kúpeľov v Dudinciach. V kúpeľnom parku tu bol vybudovaný Kúpeľný chodník zdravia, ktorý ponúka stroje na jednoduché precvičenie celého tela a taktiež Pocitový chodník, ktorý je určený na chodenie naboso. 

Podobné rehabilitačné chodníky postupne vznikajú aj v ďalších kúpeľoch. 

Chodník naboso v Dudinciach

Lesnícke náučné chodníky

Lesnícke náučné chodníky v kúpeľoch sa priamo napájajú na kúpeľný park a ponúkajú možnosť nenáročnej turistiky. Lesnícky náučný chodník, ktorý vás vyvedie na nenáročný vrch Strážovských vrchov – Klepáč, nájdete v Trenčianskych Kúpeľoch. Náučný chodník sa začína na rázcestí červenej a modrej turistickej značky a má spoločné úseky s kúpeľnými trasami. Okrem krásnej prírody môžete po trase obdivovať aj prírodnú pamiatku Jánošíkova jaskyňa. 

V Bardejovských Kúpeľoch môžete vďaka Lesníckemu náučnému chodníku Čierna mláka preskúmať rastliny a živočíchy, ktoré žijú v okolí kúpeľov na území Ondavskej vrchoviny. Vybrať si môžete až z troch trás chodníka, od najkratšej nenáročnej (dĺžka 1,9 km), až po náročnejšiu prechádzku (3,9 km) tak, aby presne splnila vaše očakávania. Začiatok trasy sa nachádza v lokalite Nad jazierkom a keďže chodník je robený ako okruh, trasa tu aj končí.

V lesoparku v Trenčianskych Tepliciach sa nachádza aj jaskyňa

Kúpaliská a aquaparky v kúpeľoch

Mimo príjemných prechádzok môžete voľný čas stráviť aj relaxom v bazéne, ktorý je k dispozícii v každých kúpeľoch. Okrem tohto v mnohých kúpeľoch nájdete aj kúpalisko alebo aquapark. Vstup na kúpalisko, či aquapark, alebo aspoň zľava zo vstupného, býva často súčasťou pobytového balíčka.

Akvapark v kúpeľoch Lúčky

Návšteva pamiatok

Návšteva pamiatok patrí k obľúbeným voľnočasovým aktivitám mnohých ľudí. Zaujímavé pamiatky nájdete aj priamo v niektorých kúpeľných areáloch alebo si môžete spraviť výlet v okolí kúpeľov. 

Najviac pamiatok jednoznačne nájdeme v našich najstarších kúpeľoch. Ak patríte medzi milovníkov histórie, vyberte sa na liečebný pobyt do Bardejovských Kúpeľov, Trenčianskych Teplíc, Piešťan alebo Sklených Teplíc. Všetky tieto kúpele históriou doslova dýchajú. 

V Bardejovských Kúpeľoch sa okrem historických budov môžete tešiť aj na najstarší skanzen na Slovensku. V Trenčianskych Tepliciach nájdete Hamman – turecký kúpeľ, ktorý je považovaný za najvýznamnejšiu pamiatku Trenčianskych Teplíc. 

Budova tureckého kúpeľa v Trenčianskych Tepliciach

Kúpele ponúkajú okrem liečby aj široké možnosti aktívneho trávenia voľného času. Či už ste milovníkom dlhých prechádzok, kúpania sa v bazéne alebo poznávania histórie, v našich kúpeľoch si hravo vyberiete voľnočasovú aktivitu podľa vašej chuti.

Scroll to Top