Za kultúrou do kúpeľov? Spoznajte pravý kúpeľný život

Tanečné zábavy, animačné podujatia, vzdelávacie prednášky či zábavné podujatia pre širokú verejnosť. Aj toto na vás čaká v kúpeľoch. Spoznajte tie najlepšie podujatia v slovenských kúpeľoch.

Večerné tanečné zábavy a koncerty

Tanečné zábavy patria medzi neoddeliteľnú súčasť kúpeľného života. Kým v niektorých kúpeľných zariadeniach sú tanečné zábavy organizované len cez víkend, v iných sa môžete tešiť na tanečnú zábavu každý večer, a to dokonca aj na viacerých miestach. V prípade, ak sú v kúpeľoch organizované viaceré tanečné zábavy, každá je prispôsobená inej vekovej skupine návštevníkov. Ak je v kúpeľoch tanečná zábava iba na jednom mieste, ide o zábavu, ktorej cieľom je vyhovieť širokému publiku.

Nečakajte však diskotéku až do rána. Kúpeľné tanečné zábavy končia o 22:00 hodine, najneskôr o polnoci. Dôvodom je ranné vstávanie na procedúry a dodržiavanie nočného pokoja. No ako sa hovorí, kto počas liečebného pobytu neabsolvoval ani jednu tanečnú zábavu, ten v kúpeľoch ani nebol. Ako vám povedia kúpeľní lekári, aj tanečné zábavy sú súčasťou kúpeľnej rehabilitácie.

Okrem tanenčných zábav organizujú mnohé kúpele aj koncerty vážnej či populárnej hudby.

Koncert vážnej hudby Bardejovské Kúpele

Vzdelávacie prednášky

Pravidelné vzdelávacie prednášky zamerané na témy o zdraví organizujú pre svojich návštevníkov viaceré slovenské kúpele. Pomôžu vám nielen skrátiť dlhú chvíľu, ale zároveň sa môžete dozvedieť aj zaujímavé informácie, ktoré vám uľahčia život s vaším ochorením. Vzdelávacie prednášky v kúpeľoch sa totiž zameriavajú na zdravotné problémy, ktoré sa liečia v daných kúpeľoch.

Zábavné podujatia pre širokú verejnosť

Viaceré kúpele každoročne organizujú veľké kultúrne podujatia, ktorých cieľom je  zabaviť návštevníkov kúpeľov, ale aj prilákať návštevníkov zo širokého okolia.

Hlavnú kúpeľnú sezónu štartuje Otvorenie kúpeľnej sezóny, ktoré je vždy spojené s koncertami rôznych skupín a ďalším sprievodným programom. Ostatné podujatia sa líšia podľa konkrétnych kúpeľov.

Filmový festival v Trenčianskych Tepliciach

Poznávacie prehliadky okolia

Mnohé kúpele, najmä tie staršie, v ktorých areáli nájdeme historické pamiatky, organizujú pre návštevníkov kúpeľov komentované prehliadky. Areál kúpeľov si tak môžete pozrieť s odborným výkladom a dozvedieť sa čo to aj z histórie kúpeľov.

Okrem prehliadky areálu kúpeľov ponúkajú niektoré naše kúpele aj fakultatívne výlety do okolia. Navštíviť vďaka nim môžete zaujímavé miesta na Slovensku a dokonca aj v zahraničí. Výlety sú zvyčajne celodenné, preto sú plánované na oddychové dni, kedy nie sú poskytované žiadne procedúry.

Pobyt v kúpeľoch nemusí byť nuda. Každé kúpele sa snažia pre svojich návštevníkov pripraviť pestrý program, ktorý im vyplní voľné chvíle medzi procedúrami a skráti dlhé večery. Či už obľubujete veselé zábavy alebo ste skôr zástancom pokojnejšieho trávenia voľného času, medzi kultúrnymi podujatiami v kúpeľoch si nájdete aj niečo pre seba. Program jednotlivých podujatí je zvyčajne dostupný začiatkom týždňa, prípadne mesiaca, v závislosti od konkrétnych kúpeľov.

Scroll to Top