Týmito skrášľujúcimi a wellness procedúrami vás rozmaznajú v kúpeľoch

Luxusné ošetrenie pleti, telový píling či vypnutie pri joge. Pobyt v kúpeľoch to nemusí byť len liečba, ale aj prevencia problémov. Nechajte sa rozmaznávať skrášľujúcimi a wellness procedúrami a doprajte si vypnutie od stresov každodenného života. Väčšina wellness procedúr je voľnopredajná a nevyžaduje predpis lekára.

Wellness procedúry

Hlavným cieľom wellness procedúr je uvoľniť napäté svalstvo a upokojiť vegetatívny systém. Ide o procedúry, ktoré nevyžadujú predpis lekára a majú minimum kontraindikácii. Často ich nájdeme ako súčasť balíčka v rámci wellness pobytu či víkendového pobytu v kúpeľoch. Medzi wellness procedúry môžeme zaradiť niektoré teploliečebné procedúry – napríklad zábaly, či hydroliečebné procedúry – whirlpool. Najznámejšou relaxačnou procedúrou je masáž, ktorá môže mať rôzne varianty.

Skrášľujúce procedúry

Skrášľujúce procedúry majú za úlohu skrášliť pokožku tváre a celého tela. Zameriavajú sa na hydratáciu, výživu, zjemnenie či omladenie. Mnohé využívajú blahodárne pôsobenie minerálnej vody, či iných darov prírody, ktoré sa v lokalite daných kúpeľov nachádzajú.

Omladzujúce ošetrenie pleti patrí medzi najvyhľadávanejšie skrášľujúce procedúry

Ošetrenie tváre

V rámci ošetrenia tváre si môžete vybrať z procedúr ako je čistenie tváre, masáž tváre či vyživujúca pleťová maska. Všetky ošetrenia a procedúry sú prispôsobené veku a konkrétnym problémom s pleťou. Či už teda hľadáte ošetrenie, ktoré zmierni vaše problémy s akné alebo omladzujúcu procedúru, v ponuke ošetrení tváre v kúpeľoch nájdete tú pravú procedúru priamo  pre vás.

Ošetrenie tela

Skrášľujúce procedúry zamerané na ošetrenia tela sa zameriavajú na ošetrenie problematických partií. Zahŕňajú napríklad špeciálne ošetrenie zamerané na zmiernenie celulitídy alebo omladzujúce ošetrenie dekoltu.

Mindfulness tréning

Mindfulness predstavuje nový trend v oblasti budovania mentálneho zdravia a psychickej pohody. Pomáha prepojiť sa so svojím vnútrom a lepšie zvládať fyzickú aj psychickú bolesť. V minulosti boli rôzne procedúry z oblasti mindfulness špecialitou prevažne zahraničných zariadení, ale čoraz viac sa s nimi stretávame aj u nás. Tešiť sa tak môžete na relaxačné procedúry ako sú napríklad  cvičenie jogy, pilates, tajči a autogénny tréning.

Časté otázky

Pitná kúra predstavuje pravidelné pitie minerálnej vody podľa predpisu lekára. Zistiť viac.

Väčšina wellness a skrášľujúcich procedúr nevyžaduje schválenie lekára.

Nie, hoci niektoré wellness procedúry nájdeme s menšími obmenami v každých kúpeľoch napríklad masáž a zábal, väčšina kúpeľných zariadení ponúka wellness procedúry prispôsobené lokálnym liečebným zdrojom.

Scroll to Top