Aj tieto liečebné procedúry na vás čakajú v kúpeľoch

Pitná kúra, plynové injekcie, kryoterapia, akupunktúra. Aj tieto procedúry na vás čakajú v kúpeľoch. Zistite, kedy vám môže kúpeľný lekár predpísať niektorú z nich a ako vám pomôže. 

Plynové injekcie

Plynové injekcie predstavujú aplikáciu oxidu uhličitého do podkožia. Realizujú sa prostredníctvom malých vpichov do pokožky pacienta, ktoré sú takmer bezbolestné. Oxid uhličitý sa pri tejto procedúre dobre vstrebáva do žilového a lymfatického systému. Vďaka tomu plynové injekcie pomáhajú zlepšiť výživu tkanív (aj patologicky zmenené väzivá) a podporujú uvoľňovanie kyslíka viazaného v krvnom farbive. 

Plynové injekcie sa aplikujú napríklad pri bolestiach chrbtice a kĺbov, bolestiach hlavy, ochoreniach srdca a poruchách prekrvenia. Samotná procedúra je krátka, približne 5 minút a pre lepší efekt sa opakuje minimálne 2 krát za týždeň v rozmedzí 2 až 3 týždňov.

Akupunktúra

Akupunktúra predstavuje jednu z najstarších metód čínskej medicíny. Vykonáva sa dráždením špeciálnych akupunktúrnych bodov, ktorých máme na tele až okolo 600. Hlavnými prínosmi akupunktúry sú zmena patologickej dominantnosti v organizme, normalizovanie svalového tonusu a reakcie celého vegetatívneho systému organizmu, čo normalizuje rôzne vegetatívne poruchy.

Akupunktúra je známa najmä vďaka čínskej medicíne

Kryoterapia

Kryoterapia predstavuje liečbu nízkymi teplotami. Chlad spôsobuje stiahnutie ciev a zmierňuje opuch a bolesť. Kryoterapia môže byť lokálna – napríklad aplikácia ľadových obkladov alebo celotelová – kryokomora. Krátkodobé pôsobenie extrémneho chladu pomáha posilniť imunitu a podporuje telesnú regeneráciu. 

Absolvovanie kryoterapie sa neodporúča pri reumatických ochoreniach každého druhu, skleróze multiplex, chronických ochoreniach dýchacích ciest a niektorých alergiách.

Pitná kúra

Minerálna voda v kúpeľoch má schopnosť liečiť organizmus nielen zvonku, ale aj z vnútra. Práve preto býva pri množstve liečebných pobytov predpísané pitie minerálnej vody priamo lekárom. Lekár vyberá množstvo, frekvenciu pitia a v niektorých kúpeľoch aj typ minerálnej vody v závislosti od diagnózy pacienta. 

Pitný prameň v kúpeľoch Lúčky

Najčastejšie býva pitná kúra odporúčaná 1 až 3 krát denne. Pravidelné pitie minerálnej vody pomáha stimulovať obličky k vyššej činnosti a zároveň podporuje peristaltiku čriev. Nespochybniteľným účinkom pitnej kúry je aj doplnenie minerálov, ktoré prispievajú k správnemu fungovaniu organizmu.

Časté otázky

Pitná kúra predstavuje pravidelné pitie minerálnej vody podľa predpisu lekára. Zistiť viac.

Pacient v predpísanom čase (napríklad pred jedlom) navštívi prameň minerálnej vody a vypije jej predpísané množstvo.

Plynové injekcie predstavujú aplikáciu oxidu uhličitého do podkožia. Zistiť viac o plynových injekciách.

Vpichy pri aplikácií plynových injekcií sú takmer bezbolestné, ale každý má iný prah bolesti.

Počas kryoterapie je organizmus vystavený krátkodobému pôsobeniu extrémne nízkej teploty. Viac informácií.

Akupunktúra predstavuje manuálne dráždenie akupunktúrnych bodov.

Scroll to Top